to top

5 módnych faux pas, ktorých sa dopúšťame a ani o tom nevieme

Toto je 5 módnych faux pas, ktoré mne pijú krv a keďže si myslím, že sú aj dosť frekventované, rozhodla som sa ich takto zosumarizovať a tak možno pomôcť tým z vás, ktoré tieto faux pas robia, neuvedomujú si ich a rady by sa im stránili. Rozhodnutie či sa nimi inšpirujete je na vás.

1.,,kúpim si o číslo menšie oblečko – budem vyzerať štíhlejšie“ Veľký omyl! Z nohavíc či z trička vám toho bude ,,kypieť“ oveľa viac ako keby ste zvolili vec o číslo väčšiu.

2.,,dám si na seba obtiahnuté legíny s tričkom po pás tak, aby moj zadok vyzeral sexy“ Toto zmýšľanie je dosť prvoplánové a každý kto vás takto uvidí si hneď pomyslí svoje. Vy síce budete za krásnu, ale za hlúpu (nedomyslenú). A navyše ak váš zadok nie je zrovna vypracovaný a okrúhly, ale pôsobí skôr ,,padnuto“ môže to vyvolať skôr opačný efekt.

3. ,,na akné si musím narvať, čo najviac make upu, aby som ho prekryla“ Keď už chcete mať peknú pleť a nechcete, aby druhí videli koľko omietky máte na sebe (a to vidno je!) radšej investujte do pleťovej kozmetiky ako do dekoratívnej – dáte si do po poriadku pleť a starosti s makeupom vás už trápiť nemusia.

4. nezdravé vlasy – aj keď si to vy nemyslíte ľudia si to všímajú. A uvedomte si, že lepšie je mať kratšie a zdravo vyzerajúce vlasy ako keď vám spoza chrbáta vytŕča zopár nezdravých vysušených cípov. Svedčí to aj o tom ako zodpovedne pristupujete k vášmu výzoru.

5. umelé a neprirodzene vyzerajúce obočie je vidno hneď! A stači veľmi málo a šliapnete s ním vedľa. Výsledkom môže opäť žiaľ, že zatiaľ, čo vy sa cítite za krásnu, druhých pohľad na vás vďaka tejto neprirodzenosti môže odradiť (viem o čom hovorím/píšem). Na vašom mieste si dobre premyslím akým štýlom si ho budem upravovať a či vôbec.

PHOTOS BY: PETER ŽUŽIČ

 kabátik z môjho eshopu DEZIRÉ (už bohužiaľ vypredaný)

slnečné okuliare kupované na dovolenke v miestnom stánku, avšak podobné kúpiš TU

kabelka (kupovaná v zľave za 7 eur) v H&M, hodinky Michael Kors,

hnedé šnúrovacie čižmy nad kolená Glashgirl

mašľa do vlasov (sponka) GATE

dlhý biely sveter Tally Weijl

pozri úspešnosť tohto outfitu na Instagrame: dezire.eu

 

Dominika Makarova

 • Nicol

  Veľmi krásne fotky! 🙂

  1. novembra 2017 at 11:52 Odpovedať
 • Ajvn

  outfit je nádherný a keď takto svieti pekne slnko, farby na fotkách úplne žiaria 🙂 … a s tými faux pas úplne súhlasím. 🙂

  2. novembra 2017 at 22:44 Odpovedať
 • Saja

  S 2. absolútne súhlasím! Keď vidím tie dievčatá v legínach, až mi príde zle.. Absolútne nevkusné a vyzerá to hrozne

  Saja Frey Blog

  3. novembra 2017 at 10:05 Odpovedať
 • Čitateľka

  Nesúhlasím s bodom 3. Vidno, že si nemala nikdy akné, keď napíšeš, že namiesto do dekoratívnej kozmetiky treba investovať do pleťovej a je po probléme, zrazu pekná pleť. Akné mám vyše 10 rokov, nie je to strašná forma, ale boli časy keď som mesačne davála aj 100-150€ iba na pleťovú kozmetiku a kupovala všetky tie „reklamy.“ Teraz používam pleťový gél Balea, na to dobre kryjúci ťažký makeup a nikto mi neverí, že nejaké akné mám. Kto má skúsenosť, vie, že na akné pomáhajú iba antibiotiká, ktoré majú zároveň veľa negatív. Takže pokiaľ si akné nikdy nemala, nepíš, že nosiť krycí makeup je fauxpas a že si treba jednoducho lepšie čistiť pleť. 🙄

  3. novembra 2017 at 18:21 Odpovedať
 • Lenn

  Pěkné fotky, ale s tím akné je to bohužel opravdu těžké. Vysadila jsem HA a akné se mi objevilo v neskutečné formě. Vyzkoušela jsem už tolik pečující kosmetiky a od září dokonce od kožní drahou antibiotickou mast a vodičku. Akné se mírně zlepšilo, ale tvoří se stále a bez make-upu bohužel vyjít nemůžu 🙁 Prý musím čekat, až se tělo hormonálně srovná, jinak se mi to bude tvořit dál… s ostatními body souhlasím, hlavně ty legíny 😀 jedině s dlouhým trikem/svetrem 🙂

  LENN

  4. novembra 2017 at 11:00 Odpovedať

Leave a Comment